Poprowadzę dla Ciebie księgowość Twojej firmy

 

Przedstawiamy Państwu pierwszą z Naszych ofert 2022 roku na Księgowość/Podatki. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą propozycją.

 

Co możemy zaoferować? Dlaczego to Ja powinnam być Twoją księgową? Co u Nas zyskasz?

Księgowość to coś, w czym jestem najlepsza. Jest to niezbędny element w prowadzeniu firmy i w byciu przedsiębiorcą. Można próbować ją prowadzić samemu, ale można także powierzyć prowadzenie jej specjaliście.

A dlaczego? – byś mógł zajmować się tym, czym Ty potrafisz zajmować się najlepiej! czyli prowadzeniem własnego biznesu, a ja i moja firma, zajmie się kompleksowo Twoją firmą pod względem księgowym i nie tylko. Zajmiemy się wszystkimi aspektami księgowymi, rozliczeniami faktur, podatków, prowadzeniem ksiąg rachunkowych, tworzeniem bilansów, będziemy Twoim przedstawicielem, pełnomocnikiem w ZUSie, KRUSie i Urzędzie Skarbowym. Rozjaśnimy zawiłe przepisy podatkowe, księgowe, doradzimy sposób rozliczania najlepszy dla Twojej firmy.

Księgowość to mądrość, magia i wewnętrzny balans.

Zajmujemy się rozliczaniem wszystkich form opodatkowania, tj. CIT, PIT, RYCZAŁT, VAT.

 

Nasza księgowa oferta składa się z pakietów, w skład których wchodzą:

 

KPiR – czyli Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Księga przychodów i rozchodów to narzędzie księgowe do bieżącej ewidencji przychodów oraz wydatków Twojej firmy. Na jej podstawie dokonuje się wyliczenia podatków. Jest to najprostsza i najbardziej preferowana forma rozliczania się przedsiębiorstw z urzędem skarbowym. Ta forma rozliczeń daje możliwości korzystania ze wszystkich dostępnych przywilejów podatkowych.

Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt ewidencjonowany stanowi uproszczoną formę opodatkowania działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy korzystający z takiej formy rozliczenia płacą podatek od przychodu, tym samym nie mają możliwości pomniejszania podatku o koszty jego uzyskania oraz mają ograniczone możliwości korzystania ze wszystkich dostępnych przywilejów podatkowych. Z tej formy opodatkowania mogą korzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w formie indywidualnej lub spółki osobowej.

VAT – podatek od towarów i usług

Podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) jest osoba fizyczna, prawna oraz jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej (np. spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, itp.), która samodzielnie wykonuje działalność gospodarczą, bez względu na cel czy rezultat takiej działalności. Podatek VAT jest osobnym i niezależnym podatkiem funkcjonującym w Polsce. Obowiązek jego podleganiu nie zawsze dotyczy każdego podatnika – reguluje to: ustawa i rozporządzenia o VAT.

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) – państwowa jednostka organizacyjna posiadająca osobowość prawną realizująca zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Ubezpieczenia społeczne w Polsce obejmują: ubezpieczenie emerytalne, ubezpieczenia rentowe, ubezpieczenie w razie choroby i macierzyństwa, zwane ubezpieczeniem chorobowym, ubezpieczenie z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, zwane ubezpieczeniem wypadkowym. Częścią składową składek ZUS jest także ubezpieczenie zdrowotne oraz FP i FGŚP.

Do kontaktów z ZUSem wskazane jest posiadanie profilu zaufanego, który można założyć tu: PROFIL ZAUFANY oraz posiadanie indywidualnego konta w ZUS PUE dla przedsiębiorców.

Amortyzacja

Amortyzacja, zarówno w prawie podatkowym, jak i bilansowym, oznacza zmniejszenie wartości środka trwałego, wartości niematerialnych, a także prawnych na skutek jego zużycia. Z definicji, amortyzacja podatkowa jest pieniężnym wyrażeniem stopniowego zużywania się środków trwałych w przedsiębiorstwie. Do tego rodzaju zdarzeń gospodarczych prowadzi się specjalne ewidencje – wykazy i tabele amortyzacyjne środków trwałych. Limit na zakup środków trwałych to wartość powyżej 10.000 zł netto z przewidywanym okresem użytkowania dłuższym niż rok.

Rozliczenia kursowe/walutowe

Przedsiębiorcy dokonujący obrotu z kontrahentami zagranicznymi w praktyce mają obowiązek przeliczania transakcji wyrażonych w walutach obcych na PLN oraz muszą rozliczać od nich różnice kursowe. Temu celowi służą tabele kursów średnich określane przez Narodowy Bank Polski.

Archiwum

Usługa archiwizacyjna – to proces tworzenia, gromadzenia, zabezpieczania i klasyfikowania, przechowywania i udostępniania dokumentów księgowych dla klientów biura rachunkowego Manufaktura.Konin-Twoja Księgowość.

OFERTA 2022 - Księgowość/Podatki
OFERTA 2022 – Księgowość/Podatki

Rodzaje pakietów cenowych:

Pakiet SIMPLE

KPiR/Ryczałt

ZUS (właściciela)

Amortyzacja

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Pakiet STANDARD

KPiR/ Ryczałt

Amortyzacja

ZUS (właściciela)

VAT

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Pakiet PREMIUM

KPiR/ Ryczałt
Amortyzacja
ZUS (właściciela)
VAT
Rozliczenia kursowe (walutowe)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Pakiet PREMIUM VIP

KPiR/Ryczałt
Amortyzacja
ZUS (właściciela)
VAT
Rozliczenia kursowe (walutowe)
Pity roczne
Doradztwo
Opieka Klienta
Reprezentowanie (ZUS, US itp.)
Archiwum

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Ceny usług księgowych zaczynają się od 200 PLN

Kalkulator cen usług księgowych

 

Zakładasz nową firmę? Dostałeś/aś dotację? Pomożemy Ci na każdym etapie, począwszy od założenia i zarejestrowania działalności gospodarczej, poprzez pomoc w doborze odpowiedniego sposobu rozliczania. Moim zadaniem jest prowadzić Twoje księgi tak, byś zapomniał o ich istnieniu i skupił się na rozwoju firmy.

 

Jakie korzyści będziesz miał ze współpracy ze mną?

Stale zmieniające się przepisy, skomplikowany system podatkowy oraz zawiłe i skomplikowane procedury administracyjne – i Ty jako przedsiębiorca. To jest coś, z czym musisz się zmierzyć na początku swojej drogi podczas otwierania swojej firmy lub później, podczas jej prowadzenia  – czy jesteś na to gotowy? Czy masz tyle czasu i cierpliwości? Czy może wybierzesz kogoś, kto przeprowadzi Ciebie i Twoją firmę przez gąszcz tych przepisów i ślepych uliczek… Trzeba się tu wykazać znajomością podstawowych aktów prawnych, którymi posługuje się księgowy/a, tj.: ustawa o rachunkowości, ustawa o podatku od osób fizycznych, ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawa o podatku od towarów i usług, ustawa o systemie społecznym i wiele innych, plus liczne nowelizacje i interpretacje przepisów…

Jestem mistrzem księgowości, znam się na tym, możesz mi zaufać!

 

Będę Wam pomocna na każdym etapie podejmowania decyzji. Oszczędzisz czas, nerwy, stres i pieniądze. Uporządkuję Twoje sprawy, wprowadzę ład, skład i logikę w Twoje dokumenty. Życie to sztuka wyborów, wybierz mądrze.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ!

nowe logo biura rachunkowego "Manufaktura.Konin - Twoja Księgowość"

Zostaw Nam swoją opinię:

opinie w GOOGLE