Nasze Biuro i

Kampanie Społeczne

kampania manufakturowe 1,5% podatku
kampania manufakturowe 1,5% podatku

KAMPANIA "MANUFAKTUROWE 1,5%"

Jesteśmy Biurem Księgowym, któremu filantropia nie jest obca. Wspieramy różnego rodzaju działania i akcje charytatywne, sami organizujemy wsparcia i kampanie, bierzemy czynny udział w wolontariatach, itp.

W Naszych działaniach skupiamy się na wspieraniu osób i instytucji potrzebujących pomocyKażdego roku, o tej porze, ruszamy ze swoją KAMPANIĄ „MANUFAKTUROWY 1%”. Od ubiegłego roku 2023, z uwagi na zmianę przepisów, Nasza KAMPANIA zmieniła nieco nazwę na „MANUFAKTUROWE 1,5%”. Dzięki niej możemy realnie pomagać różnym fundacjom, organizacjom, chorym dzieciom, itp. przekazując 1,5% podatku w zeznaniu rocznym.

Zachęcamy przy tym każdego podatnika do włączenia się w tą akcję. Ciebie również! Ty też możesz pomóc, włączając się do Naszej KAMPANII. To nic nie kosztuje!

"MANUFAKTURA.KONIN" - TWOJA KSIĘGOWOŚĆ partnerem w programie KONIŃSKA KARTA MIESZKAŃCA

„MANUFAKTURA.KONIN” – TWOJA KSIĘGOWOŚĆ została partnerem programu Konińska Karta Mieszkańca. Wspólnie z Miastem Konin działamy na rzecz społeczności lokalnej. Dla mieszkańców naszego miasta przygotowaliśmy projekt, w którym rozliczamy Wasze zeznania roczne (PITY) na uprzywilejowanych warunkach. Mając konińska kartę mieszkańca macie pakiet zniżek!

 

JEDNA karta WIELE korzyści
Konińska Karta Mieszkańca łączy w sobie Pakiet Mieszkańca, Pakiet Rodziny 3+ oraz Pakiet Seniora dostęp do ofert specjalnych i zniżek w Koninie.

 

Konińską Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba pełnoletnia, która spełnia przynajmniej jeden z poniższych warunków:
1) rozlicza podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Koninie, wskazując jako miejsce zamieszkania adres na terenie Miasta Konina,
2) zamieszkuje na terenie Miasta Konina w przypadku braku ustawowego obowiązku rozliczania podatku PIT.

 

Osoba Uprawniona do otrzymania Karty może wnioskować także o wydanie karty w imieniu:
1) dzieci od 7 roku życia do ukończenia 18 roku życia lub
2) osób od 18 roku życia bez ograniczenia wieku w przypadku osób pozostających pod opieką, w tym osób niepełnosprawnych.
Dzieci do ukończenia 7 roku życia korzystają z ulg i zniżek przypisanych do konta rodzica.

 

Konińska Karta Mieszkańca (KKM) ruszyła 1 stycznia 2023 r. Mieszkańcy uprawnieni do jej posiadania mogą posługiwać się kartą wirtualną za pomocą aplikacji w swoim smartfonie lub tradycyjnie przy użyciu karty plastikowej. 1 stycznia 2023 r. udostępniona została również strona internetowa www.konintumieszkam.pl, gdzie też można pobrać aplikację na smartfona. Wniosek o wydanie karty i przyznanie pakietów można złożyć poprzez stronę internetową lub bezpośrednio w Punkcie Autoryzowanym przy ul. Dworcowej 6 (Centrum Obsługi Pasażera MZK w Koninie).

Konin Miasto Kobiet

to kampania, w której braliśmy udział sześciokrotnie w latach 2015-2020. W jej ramach szerzyliśmy informacje z zakresu księgowości, kadr, dotacji, itp. Kampanie były kierowane do wszystkich mieszkanek i mieszkańców miasta Konina i okolic, którzy chcieli wziąć los w swoje ręce.

W ramach przeprowadzonych sześciu edycji tego projektu odbyły się warsztaty połączone z indywidualnymi konsultacjami, na których przybliżaliśmy zagadnienia z branży: księgowej, kadrowej, bhp, ubezpieczeniowej, prawnej i innych. Podpowiadaliśmy między innymi:
• w jaki sposób uaktywnić się na rynku pracy
• w jaki sposób założyć firmę i jaką wybrać branżę
• jaką wybrać formę opodatkowania
• skąd pozyskać środki na jej uruchomienie – dotacje
• jak napisać wniosek o dofinansowanie unijne
• jak skutecznie wycenić swoje usługi
• jak zoptymalizować koszty własnej działalności
• czy zatrudnić pracownika i w jaki sposób poprowadzić kadry
• jak bezpiecznie przygotować stanowiska pracy zgodne z przepisami bhp i p. poż
• jaki wybrać najbardziej optymalny rodzaj ubezpieczenia dla siebie, rodziny i firmy
• czy warto opatentować swój znak graficzny i jak to zrobić
• dlaczego warto wykorzystać leasing i produkty jemu pochodne w firmie
• oraz wiele, wiele innych …

W ramach tego projektu otworzyliśmy dla wszystkich zainteresowanych Klasę Biznes, podzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem, udzieliliśmy wsparcia merytorycznego i prawnego.

Projekt nosił nazwę:

„MANUFAKTURA.KONIN” – TWOJA KSIĘGOWOŚĆ
w ramach projektu
KONIN MIASTO KOBIET
serdecznie zaprasza na … edycję cyklu spotkań, organizowanych pod hasłami:
… BĘDZIESZ SWOJĄ PANIĄ …

oraz

… DAMA W KLASIE BIZNES …

 

W tajniki świata biznesu wprowadzała Pani MONIKA JADWIGA MARIA GAJ – główna księgowa i kadrowa w firmie „MANUFAKTURA.KONIN” – TWOJA KSIĘGOWOŚĆ.
Efektywna, kompetentna, z ponad 20 – letnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie księgowości, rachunkowości i kadr, specjalizująca się w trudnych, skomplikowanych sprawach, skutecznie rozwiązująca najbardziej zawiłe, problematyczne sytuacje. Doskonały organizator, szkoleniowiec, ekspert w swojej branży.  Szczycąca się wieloma zawodowymi sukcesami, pozytywną współpracą z organami podatkowymi oraz instytucjami finansowymi. Jako ekspert prowadziła szkolenia, kursy, wspierała biznesy merytorycznie i prawnie. Prowadziła obsługę w języku migowym (PJM).

Sponsorem całego cyklu spotkań w ramach projektu była:
„MANUFAKTURA.KONIN” – TWOJA KSIĘGOWOŚĆ

Klub Kobiet Przedsiębiorczych

6 października 2023r. w Poznaniu odbyło się pierwsze Forum Kobiet Nauki i Biznesu połączone z czwartą edycją Dnia Przedsiębiorczych Kobiet!
Jest to cykliczna, całodzienna konferencja dla przedsiębiorczyń oraz kobiet działających w nauce. Organizatorem wydarzenia był Klub Kobiet Przedsiębiorczych oraz Politechnika Poznańska. Spotkaliśmy się na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej w bardzo dostojnym gronie. Wśród zaszczytnego grona prelegentek znalazły się znakomite osobowości nauki i biznesu. Wśród znamienitych gości natomiast znalazła się moja osoba wraz z moją firmą „MANUFAKTURA.KONIN” – TWOJA KSIĘGOWOŚĆ.
Prelegentkami tegorocznego Forum Kobiet Nauki i Biznesu było ponad 20 kobiet ze świata nauki i biznesu, które podzieliły się z uczestniczkami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Celem tegorocznego Forum Kobiet Nauki i Biznesu było:
→ dążenie do równości,
→ łagodzenie barier w rekrutacji,
→ zatrzymywanie i rozwój kariery badaczek oraz przedsiębiorczyń,
→ eliminowanie braku równowagi w procesach decyzyjnych i kadrach zarządzających,
→ poszerzanie horyzontów,
→ wzmacnianie potencjału w badaniach naukowych oraz wniesienie wkładu w innowacyjne, konkurencyjne i dobrze prosperujące społeczeństwo europejskie.
Zadaniem Forum Kobiet Nauki i Biznesu jest przede wszystkim łączenie nauki i biznesu, bowiem w dzisiejszych czasach żadna z tych dziedzin nie rozwija się samodzielnie. Polegamy na poszerzaniu horyzontów, dyskusji, wymianie myśli i poglądów w szacunku. Skupiamy się na takich zagadnieniach jak sytuacja geopolityczna i ekonomiczna, społeczne uwarunkowania biznesu, zrównoważony rozwój, nauka i technologia, przedsiębiorczość i aktywizacja zawodowa, równouprawnienie.
KLUB KOBIET PRZEDSIĘBIORCZYCH
… bo kiedy kobiety wspierają kobiety, dzieją się niesamowite rzeczy.

Siła jest kobietą

To wydarzenie przyciągnęło swoją uwagą mnóstwo ciekawych, fantastycznych Kobiet, przedsiębiorczyń z różnych branż.
Instytut Rozwoju Osobistego MGM i Izba Gospodarcza Wielkopolski Wschodniej to był piękny projekt, zacna inicjatywa godna polecenia 👏
Wszystkim uczestniczkom dziękuję za te wszystkie spotkania, wartościowe rozmowy i „Słowa mocy” 🤝 Wspaniałe, wyjątkowe, inspirujące popołudnie 😊
Siła jest kobietą ✍️

Kobiety mamy wybór

Kampania poświęcona Kobietom i ich wyborom … tym dużym i tym mniejszym.